KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673002
nr 1667 3002
Marianne Ebeling
(1930-1979), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad ME -64. Olja på duk, 47x58 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
Marianne Ebeling, svensk bildkonstnär född 1930, död 1979.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:40:47
350 kr
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Ebeling
Läs mer om Marianne Ebeling